Pozdrav kolegyni Tomkovej

Autor: Karel Dvořák | 11.4.2015 o 18:22 | (upravené 12.4.2015 o 10:33) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  840x

Je vynikajúce, že využívate dejepisne nasmerovanú súťaž ako overený spôsob rozvoja mladých. Veď je to spojenie historického poznania, jazykovej tvorivosti a súťaživosti. Povedané floskulou – využívate medzipredmetové vzťahy. Navyše, pozitívne ovplyvňujete kultúrnu identitu svojich študentov tým, že im dávate príležitosť tvorivo spoznávať kritickú minulosť Slovenska. Pravdaže, nie je tajomstvom, že poslaním súťaže Cesty za poznaním minulosti 2015 je okrem iného prehlbovať „pozitívny vzťah mladej generácie k národným dejinám.“

Trochu ma zamrzelo vaše vyjadrenie, že „učebnice sú pri mnohých témach slabé“. Dovolím si upozorniť vás – osobitne v súvislosti so súťažou vypísanou Múzeom SNP – na úryvok z románu L. Mňačka, ktorý nájdete v štvrtáckej čítanke. Pomôcka vám ponúka motivačné otázky, fotografický materiál, literárny text, odborný text, interpretačné a tvorivé úlohy. (Spochybňovanie nasmerované na súlad so vzdelávacím programom by sa nemohlo zjaviť, keďže Mňačkov román je súčasťou povinných diel.)

Jedna pravopisná otázka: v článku Zo sporného časopisu videli žiaci košického gymnázia iba obálku sa nachádza veta: „Dodáva, že k téme vojny rozmnožila žiakom úvahu z týždňa a vypočuli si aj pieseň Michela Jacksona Heal the world.“ Úvaha, ktorá sa tu spomína, bola jednou z uplynulého týždňa alebo z časopisu Týždeň? Spojenie „úvahu z týždňa“ môže naznačovať obidve možnosti.

Študentom prajem silnú múzickú inšpiráciu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?