Bondra s Lintnerom u prezidenta?

Autor: Karel Dvořák | 13.4.2015 o 19:10 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  1255x

Ivan Gašparovič väčšinou ochotne využíval príležitosť demonštrovať svoju fanúšikovskú dušu a navštevoval našich hokejistov v kabíne. Hokejisti navštívili fanúšikovsky nenápadného prezidenta Kisku v Grasalkovičovom paláci. A nie hocijakí hokejisti. 

Ak sa chceme tešiť z hokeja, musíme mu poskytnúť primeranú starostlivosť. Inak sa z očakávanej radosti na nás vyhrnie chronický neúspech a smutné spomienky na staré časy, napríklad na tie, keď v hale Scandinavium držali Bondra s Lintnerom víťaznú trofej.

Pomôcť mládeži hokejovo rásť – to je odvážny plán. Je pravdepodobné, že tento projekt si okrem investícií bude vyžadovať aj ucelenejší vstup hokejovej výchovy do škôl. (V tejto oblasti – predpokladám – bude najlepším kandidátom Ján Filc). V hokejovej a vôbec športovej výchove by nemalo ísť (len) o telesnú drezúru, ale aj vhodné metodické a strategické vzdelávanie. Keď mladí hokejisti napríklad získajú základy trénerstva v staršom školskom veku, získajú aj jadro know-how pre obdobie po ukončení aktívnej hráčskej kariéry.

Alebo program Telesná s Bondrom. Peter Bondra s píšťalkou na krku nastúpi do telocvične miestnej základnej školy v úlohe telocvikára – ľahký spôsob zistenia nadaných detí, spôsob prezentácie hokeja, pohybu a zdravého životného štýlu.

Počuli ste o regionálnej súťaži základných a stredných škôl vo florbale?

Na linke Šatan radí môžu riadni telocvikári konzultovať o problémoch, cieľoch a postupoch športovej výchovy.

To potom aj ja chcem učiť telesnú!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?